• TULPIŲ ŽYDĖJIMO METAS

  • SVEČIAVOSI AURELIJUS ZYKAS

  • TAIKO BŪGNŲ MUZIKANTŲ IŠ JAPONIJOS VIEŠNAGĖ

  • NAUDINGOS PASKAITOS NAKTYJE

  • ŠURMULIAVO KALBŲ SAVAITĖ

  • ŠIAURĖS ŠALIŲ BIBLIOTEKŲ SAVAITĖS ŠVENTĖ

  • NEPAKARTOJAMI SPORTINIŲ VARŽYBŲ SIRGALIAI

  • EUROPOS PARLAMENTARO PETRO AUŠTREVIČIAUS VIEŠNAGĖ

Copyright 2020 - Alytaus Jotvingių gimnazija

NAUDINGA IŠVYKA Į VGTU

View the embedded image gallery online at:
http://www.jotvingiai.alytus.lm.lt/vgtu-klase#sigFreeId60f1d8ea29

Pagal suderintą programą ir VGTU klasės veiklos 2019–2020 m.m. planą, lapkričio 18 d. III klasių gimnazistai, kurie mokosi fizikos, biologijos ir transporto inžinerijos VGTU klasėse, vyko į Vilniaus Gedimino technikos universitetą. Lydimi dalykų mokytojų, mokiniai dalyvavo paskaitose, dirbo laboratorijose, kur atliko fizikos ir biochemijos laboratorinius darbus.
Mokiniai klausėsi fizikos paskaitos „Atomas, šviesos kilmė, lazeris", ją skaitė VGTU prof. dr. Artūras Jukna. Atlikdami fizikos laboratorinius darbus, mokiniai dirbo grupėmis, tyrė puslaidininkinio diodo parametrus, įvertino difrakcinės gardelės konstantą, patikrino sukamojo judėjimo dėsnius, nustatė skersinių bangų sklidimo greitį stygoje, nustatė kūno laisvo kritimo pagreitį. Gimnazistai stebėjo metalų mechaninių savybių nustatymą tempimo bandymu, kurio tikslas buvo gauti medžiagos stiprumo rodiklius, kurie inžineriniu požiūriu pakankamai visapusiškai atspindi svarbiausias medžiagos mechanines savybes.

Skaityti daugiau...

ĮTEIKTI PAŽYMĖJIMAI TREČIAJAI VGTU KLASEI

View the embedded image gallery online at:
http://www.jotvingiai.alytus.lm.lt/vgtu-klase#sigFreeId8ec2b59346

Birželio 6 d. Alytaus Jotvingių gimnazijos VGTU klasės mokiniams, išklausiusiems paskaitas ir atlikusiems laboratorinius darbus, buvo įteikti VGTU klasės baigimo pažymėjimai, liudijantys universitete įgytas žinias bei įgūdžius. Tai jau trečioji VGTU klasės laida. Mokinius pasveikino ir pažymėjimus įteikė VGTU Transporto inžinerijos fakulteto dekanas prof. dr. Olegas Prentkovskis. Mokiniai, lankydamiesi VGTU, įgijo naujų fizikos, biotechnologijų, transporto inžinerijos žinių. Laboratorinių darbų metu mokiniai įgijo praktinių įgūdžių, sustiprino teorines žinias. Gimnazistams buvo suteikta galimybė klausytis universiteto dėstytojų paskaitų, dalyvauti užsiėmimuose ir VGTU organizuojamuose renginiuose. Siekta, kad VGTU klasės mokiniai ateityje rinktųsi studijuoti technologijų ir fizinius mokslus, geriau pažintų universiteto studijų procesą ir galimybes.
I. Ribinskienė, R. Zubrickienė, A. Puidokas

SVEIKINAME! DAR VIENAS LAIMĖJIMAS VGTU "ATEITIES INŽINERIJOS" PROGRAMOJE!

View the embedded image gallery online at:
http://www.jotvingiai.alytus.lm.lt/vgtu-klase#sigFreeId539f1a3c14

Jotvingių gimnazijos IIIb  klasės mokiniai Mantas Ablačinskas ir Greta Krutulytė, vadovaujami fizikos mokytojos Irenos Ribinskienės, dalyvavo „Ateities inžinerijos" 2018-2019 m. m. pavasario sesijoje, kuri vyko š.m. gegužės 17 d. VGTU centriniuose rūmuose. Į ją buvo pakviesti visi mokiniai, atlikę tiriamuosius darbus ir norintys juos pristatyti bei pasivaržyti darbų konkurse, ateityje  išbandyti savo jėgas techninės kūrybos veiklose. Greta ir Mantas pristatė  darbą „MIKROKLIMATO PARAMETRŲ MATAVIMAS IR JŲ ANALIZĖ“ ir tapo „Ateities inžinerija“ programos „Darnus pastatas“ šalies etapo nugalėtojais.

Skaityti daugiau...

NAUJAUSIOS VEIKLOS VGTU

View the embedded image gallery online at:
http://www.jotvingiai.alytus.lm.lt/vgtu-klase#sigFreeId71cd4363ea

Gimnazijos trečiokai tęsė veiklą VGTU organizuojamose veiklose. Naujausio vizito tikslas - praplėsti mokinių turimas žinias, suteikti galimybę sužinoti naujų dalykų. Mokiniai atliko laboratorinius darbus, dalyvavo prof. dr. Artūro Juknos paskaitoje „Fizika – raktas į gamtos paslaptis“. Fizikos laboratorijoje atliko po 2 laboratorinius darbus. Naudodamiesi laboratorine įranga ir darydami laboratorinius darbus, mokiniai pagilino savo žinias, galėjo naudotis fizikos laboratoriniais prietaisais, su kuriais buvo įdomu dirbti ir apdoroti darbo rezultatus.

Skaityti daugiau...

APIE VGTU IR ERASMUS STUDENTŲ TINKLĄ

View the embedded image gallery online at:
http://www.jotvingiai.alytus.lm.lt/vgtu-klase#sigFreeIdf036fab48f

Kovo 29 d. gimnazijoje lankėsi  VGTU studijuojantis  jaunimas iš Čekijos, Rumunijos, Prancūzijos ir Indijos. Šiuos jaunuolius į mūsų mokyklą pakvietė buvęs mokinys Edvardas Glušokas. Studentų misija - skleisti žinią apie studijas VGTU ir Erasmus studentų tinklą. Dvi pamokas studentai bendravo su mokiniais, pasakojo savo istorijas, žaidė žaidimus.  Susitikimas buvo nuotaikingas ir prasmingas! Ačiū Edvardui ir jo draugams.

f t g m