• Ekspedicija MRP'18 - jau trečią sezoną!

• Įteikti apdovanojimai už akademinius pasiekimus

• „Jotvingių garbėje 2018“ - apdovanojimai sportininkams

• Padėkota aktyviausiems jotvingėnams ir jų draugams

• Įteikti pažymėjimai VGTU klasei

• Įvyko spektaklio „Atžalynas“ premjera

• Teatro studija „Taškas“ dalyvavo Plungės teatrų festivalyje

• Už gerus darbus - kelionė po Lietuvą

MOKINIŲ IR MOKYTOJŲ PAGERBIMO ŠVENTĖJE

View the embedded image gallery online at:

Birželio 12 dieną Panemunės pagrindinėje mokykloje vyko Alytaus miesto savivaldybės mokyklų mokinių, garsinusių Alytaus miestą dalykinėse olimpiadose ir konkursuose, sportinėse varžybose, bei juos parengusių mokytojų pagerbimo šventė.
Apdovanojimus pelnė Iveta Abramavičiūtė, Lietuvių gimtosios kalbos ir literatūros olimpiadoje Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų mokiniams šalies etape užėmusi trečiąją vietą (mokytoja Vita Jurčienė) bei Kamilė Cibulskaitė, Respublikinio etikos konkurso 11-12 klasių mokiniams šalies etapo trečiosos vietos laimėtoja (mokytoja Danutė Sasnauskienė).

SVEIKINAME mokines ir mokytojas!

KŪRYBINIS KONKURSAS „TAVO ŽVILGSNIS“

Kasmet Jotvingių gimnazijos mokiniai dalyvauja vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo vertimų ir iliustracijų projekte „Tavo žvilgsnis”. Fondas – nevalstybinė vaikų ir jaunimo organizacija – jau penkioliktus metus įdomiai ir kūrybingai dirbanti švietimo ir kultūros srityse.
Dėkojame visiems mūsų gimnazijos jauniesiems vertėjams ir iliustruotojams, dalyvavusiems 2018 metų vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo projekte „Tavo žvilgsnis“. Versdami tekstus iš užsienio kalbos arba tapydami pagal užsienio kalbos teksto turinį mokiniai dirbo savarankiškai. Visi turėjo galimybę praktiškai pritaikyti sukauptas žinias. Procesas mobilizavo, skatino mokytis ir tobulėti, suteikė galimybę realizuoti save ir atskleisti talentus.
Trims gimnazijos mokinėms buvo įteikti diplomai už labai gerai atliktus darbus. Džiaugiamės ir sveikiname mokines: Agnę Straigytę (IIIc kl.) - vertimas iš anglų kalbos (anglų k. mokytoja Lina Petraškienė);  Abigailę Sodaitytę (IIId kl.) – iliustracija (anglų k. mokytoja Lina Petraškienė);  Martyną Nemeikštytę (Ia kl.) - vertimas iš anglų kalbos (anglų k.mokytoja Laimutė Stankevičienė).
                                        Anglų k. mokytoja Laimutė Stankevičienė

SVEIKINAME!

View the embedded image gallery online at:

Sveikiname gimnazijos komandą - Ugnę Bagdžiūtę (IVb kl.), Eriką Remeikaitę (IIIg kl.), Viktoriją Genceravičiūtę (IIb kl.), Austėją Stabingytę (IIb kl.), Ievą Kuzmaitę (IIa kl.), Danielę Svirnelytę (Ie kl.), Rimvydą Kasiulevičiūtę (IVg kl.), Beną Paulėką (IVg kl.), Deividą Mirijauską (IIIg kl.) ir Gustą Mikalonį (Ia kl.) - Alytaus miesto lengvosios atletikos pavasario kroso pirmenybėse užėmusią 3-iąją vietą.
Ugnė Bagdžiūtė 1500 m bėgime buvo pirma, Viktorija Genceravičiūtė 1000 metrų nubėgo antra, o Rimvydas Kasiukevičius 2000 m bėgime taip pat finišavo antras.
Sveikiname ir kitą komandą, Lietuvos mokyklų žaidynių Alytaus miesto mokyklų kroso estafečių varžybose užėmusią 3-iąją vietą. Komandos sudėtis: Ugnė Bagdžiūtė (IVb kl.), Miglė Svinkūnaitė (IVb kl.), .), Viktorija Genceravičiūtė (IIb kl.), Austėja Stabingytė (IIb kl.), Rekvita Lekavičiūtė (If kl.), Deividas Mirijauskas (IIIg kl.), Gustas Pultarackas (IIIg kl.), Nedas Labukas (If kl.), Ugnius Aleknavičius (IVg kl.) ir Ignas Girdvainis (IVg kl.).

GYVENIMO PRASMĖ - JOS SIEKYJE

Nuoširdžiai sveikiname ir džiaugiamės Respublikiniame etikos konkurse 11-12 klasėms IIIc klasės mokinės Kamilės Cibulskaitės ir IIIb klasės mokinės Gabijos Balionytės pasiekimais. Kamilė  laimėjo III –ąją vietą, o Gabija - VII--ąją.
Mokinės atliko įvairias užduotis: reikėjo perskaityti ištrauką iš Richard David Precht knygos „Kas aš esu? Filosofinė kelionė į save, manasis Aš ir kaip jį atrasti savyje?“, rašė esė (400 žodžių) tema „Kodėl aš galiu gyventi taip kaip noriu“ ir kt. Gyventi taip, kaip nori yra netgi būtina. Tik tokiu atveju turėsime progą pažinti patį save, pažinti netobulą gyvenimą, kuris laukia mūsų už bet kurio kampo, bet svarbiausia, jog gyvendamas kaip nori, tu suprasi, ką iš tiesų tau reiškia ta rankomis neapčiuopiama ir mintyse ribų neturinti gyvenimo prasmė. Juk „Gyvenimo prasmė - jos siekyje“,- sakė lietuvių rašytoja Jutta Noak. Šios idėjos ir laikykimės: darykime tai, kas mums gera ir malonu bei gyvenkime taip, kaip patys norime“. (Ištrauka iš Kamilės Cibulskaitės rašto darbo).
                    Etikos mokytoja Danutė Sasnauskienė

GEOMOKSLŲ OLIMPIADOJE

VU Geomokslų institutas 2018 metais pirmą kartą Lietuvoje organizavo geomokslų olimpiadą. Tai puiki proga pasitikrinti savo žinias apie mūsų planetą, o taip pat iškovoti teisę atstovauti Lietuvai tarptautinėje Žemės mokslų olimpiadoje. Geomokslai – tai integruotas geografijos kursas, kuriam reikia daug fizikos ir chemijos žinių.

Į respublikinį olimpiados turą pateko du gimnazijos mokiniai -  Lukas Stravinskas (IVa kl. ) ir Linas Ambraziejus (IIIa kl.). Lukas nusprendė ruoštis abitūros egzaminams ir į olimpiadą nevažiavo, o Linas kruopščiai ruošėsi ir puikiai pasirodė. Olimpiada vyko anglų kalba. Linas kartu su KTU gimnazijos ir VDU ,,Rasos“ gimnazijos mokiniais ruošėsi namuose ir pristatė komisijai grupinį darbą „Natūrali ir antropogeninė klimato kaita“. Universiteto laboratorijose atliko įvairius geologijos, petrografijos, klimatologijos praktinius darbus. Vaikinui pritrūko vos kelių taškų patekti į Pasaulinę žemės mokslų olimpiadą Tailande. Linas buvo apdovanotas padėkos raštu ir asmenine dovana.
Palinkėkime Linui sėkmės kitų metų olimpiadoje.
                                         Geografijos mokytoja Eugenija Baciuškienė