Dramos studija „Taškas“

„Pasaulis - tai teatras, o aktoriai jame - tiek moterys, tiek vyrai. Ir vaidmenį kiekvienas sau ne vieną turi pasiskyręs. Savo laiku jie pasirodo scenoj ir nužengia nuo jos“.

Viljamas Šekspyras

Šiek tiek  istorijos

„Taškas“ gyvuoja nuo 2008 metų. Tai stipri, vieninga jaunų aktorių komanda. „Kolektyve daug jėgų, energijos, noro pažinti, mokytis, o tai mes galime tik skatinti“, - teigia „Taško“ vadovai. Jonas Gaižauskas - Alytaus miesto teatro aktorius, Marytė Stasiukynienė - gimnazijos prancūzų kalbos mokytoja. Augant „Taškui“, vadovai nusprendė į savo kūrybinę komandą pakviesti ką tik grįžusią po šokio studijų Suomijoje Gitą Strikytę. Taip 2011 m. šalia dramos studijos įsikūrė ir šokio teatro studija, o 2012 m. buvo sukurtas pirmasis šokio spektaklis „Agnum Bagdum“.

Apie vaidmenis

Lengvų vaidmenų nėra. Visi savaip sudėtingi ir įdomūs.

Premjera ar eilinis spektaklis suteikia džiaugsmo, galimybę parodyti jaunam žmogui gyvenimo grožį, pasakyti, kad yra daugybė įvairiausių užsiėmimų save realizuoti.

Yra svarbi kasdienybė, kai susirenka bendraminčiai kelioms valandoms ir, nevaržydami savęs, kuria, tobulina... Jonas Gaižauskas mano, jog svarbu kuo daugiau laiko praleisti su vaikais. ,,Buvimas kartu – tarsi gyvenimo analizė, gyvenimiškų problemų sprendimas. Jiems tampa aiškiau, kas yra meilė, neapykanta, jie mokosi mylėti ir spęsti tas pačias problemas kaip ir suaugusieji“, - sakė vadovas. Repeticijų metu vaikai pamiršta pamokas, namus, tiesiog gyvena teatru. Repeticijų kasdienybė jiems tampa malonumu. Vaikai dirba nuoširdžiai.

Studijos spektakliai kitose erdvėse.

Studija ne kartą buvusi konkurso ,,Šimtakojis“ laureate ir diplomante. ,,Boružėlė septyntaškė“ Varėnoje – pirmasis festivalis, kuriame studijos nariai dalyvavo su debiutiniu savo spektakliu ,,Apokaliptiniai anekdotai“ (2008 m.). Nuo to laiko kasmet yra kviečiami ir laukiami. 2014 m. pavasarį dalyvavo į Birštono vaikų ir jaunimo teatrų festivalyje ,,Jausmų sala“. Rudenį laukia ,,Bildučiai“ Ignalinoje, pavasarį - festivalis ,,Viva avanscena“ Kaune. Kviečiami dalyvauti teatro ir meno šventėje ,,Sielos ilgesys“ Kupiškio rajone. Dalyvavimas festivaliuose – puiki patirtis vaikams. Tai ir vadovų darbo prasmė – turėti galimybę parodyti, ką jie veikia gimnazijoje.

Studija bendradarbiauja su Alytaus Anzelmo Matučio, Antano Jonyno ir kraštotyros muziejais, pasirodo mokyklose, neseniai pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos teatro studija, svečiavosi jų mokykloje ir priėmė svečius savo gimnazijoje.

Spektaklių  chronologija

.