TECHNOLOGIJOS. MECHANIKA, MECHANINIS REMONTAS

Spalio 23-24 d. Jotvingių gimnazijoje lankėsi buvęs mokinys Evaldas Baciuška. Į gimnaziją jis atvyko su savo automobiliu - iš seno BMW perdarytu sportiniu. Dabar šiuo automobiliu jis dalyvauja antrose Lietuvos šonaslydžio, kitaip vadinamojo „drifto“, „Semi-Pro“ lygos varžybose.
Mechanikos ir mechaninio remonto pamokų metu Evaldas III – IV klasių gimnazistams pristatė automobilį, demonstravo jo galią ir kitas galimybes, pasakojo apie savo aistrą automobiliams. Kartu su mokytoju Artūru Puidoku, kuris ir pakvietė jį dalyvauti pamokose, aiškino, kad automobilio vairavimas labai atsakingas dalykas ir būtina laikytis visų atsargumo priemonių.

Alytaus Jotvingių gimnazijoje 3 ir 4 klasių mokiniai, pagal ugdymo planą pasirinkę technologijų dalyką, mokosi pagal technologijų krypties Mechanika, mechaninis remontas modulio „Nesudėtingų transporto priemonių sandara ir smulkus remontas“ programą. Pamokų metu gimnazistai susipažįsta su pagrindinėmis automobilio sistemomis, jų veikimo principais, išmoksta jas prižiūrėti, bei šalinti smulkius gedimus. Taip pat jie nagrinėja kelių eismo taisykles bei saugaus ir ekologiško vairavimo ypatumus. Mokiniai turi galimybę rinktis laikyti technologijų mokyklinį brandos egzaminą. Ruošdamiesi egzaminui mokiniai mokosi sudaryti idėjos paieškos planą, nustatyti geriausią idėją ir pateikti grafiškai, planuoti jos įgyvendinimą, apibendrinti, kaip idėja atitinka techninę užduotį, paaiškinti, kaip ir kur randama reikiama informacija, ją rinkti, kaupti, apibendrinti, aiškiai pateikti atliktame darbe, analizuoti medžiagas, jų savybes ir jas parinkti idėjoms įgyvendinti. Išmoksta tikslingai atrinkti darbo priemones, tinkamas produktui - paslaugai įgyvendinti, atlikti technologines sekas ir argumentuoti sukurtos paslaugos naudą, pateikti vaizdinę medžiagą.

Technologijų mokytojas ekspertas Artūras Puidokas