Švarios rankos - rami sąžinė

korupcijaKorupcija (lot. corruptio – „gadinimas“, „papirkimas“) – piktnaudžiavimas patikėta galia siekiant asmeninės naudos. Gruodžio 9-oji – Tarptautinė antikorupcijos diena, minima visame pasaulyje kasmet nuo 2004 metų. Šią dieną minėjome ir mūsų gimnazijoje. Gruodžio 10-tąją mokykloje vyko integruota istorijos - etikos pamoka "Švarios rankos - rami sąžinė", kurią vedė istorijos mokytoja Laimutė Arlauskaitė ir etikos mokytoj Danutė Sasnauskienė. Mokytojos papasakojo apie korupciją, jos prevenciją, demonstravo trumpą filmą, paruošė klausimų, kuriuos aptarėme ir pristatėme grupėse. Mokinių nuomone, tokios integruotos pamokos paįvairina mokyklinę kasdienybę, praplečia žinių bagažą.

Aistė Čepulevičiūtė (2b kl.)

Paulina Stasiukynaitė (2b kl.)

Gimnazijos mokinės – plakatų konkurso „Mes – prieš korupciją“ nugalėtojos

Gruodžio 9 dieną Lietuvos Respublikos Seime buvo minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Šia proga buvo apdovanoti trys geriausių antikorupcinių plakatų konkurso „Mes - prieš korupciją“ autoriai. Konkurse dalyvavo beveik 300 dalyvių iš 39 savivaldybių. Konkurso organizatoriai mokiniams siūlė kurti plakatus apie prekybą įtaka, piktnaudžiavimą tarnyba, kyšininkavimą, korupciją žiniasklaidoje ir sporte. Nugalėtojomis tapo dvi mūsų gimnazijos mokinės - Gytautė Barzdžiūtė (2b kl.) ir Raimonda Miliūtė (4e kl.). Abi mokinės kartu su dailės mokytoja Dalia Vėžiene 2016 metais keliaus į Europos parlamentą Belgijoje. Merginų plakatai bus atspausdinti ir demonstruojami įvairiose valstybinėse institucijose ir organizacijose.

Dalia Vėžienė

Įspūdinga kelionė po Europą

Liepos 3-9 dienomis Jotvingių gimnazijos mokinės Gytautė Barzdžiūtė (2b kl.) ir Raimonda Miliūtė (4e kl.) kartu su dailės mokytoja Dalia Vėžiene vyko į pažintinę kelionę po Europą. Kelionę laimėjo dalyvaudamos LR seimo narės Agnės Bilotaitės organizuotame plakatų konkurse „Mes - prieš korupciją“. Nemokamą kelionę, kaip konkurso prizą, įsteigė Europos parlamento narys Algirdas Saudargas. Pagrindinis kelionės tikslas buvo vizitas į Europos parlamentą, esantį Prancūzijoje, Strasbūre. Susipažinome su pastato struktūra, parlamento veikimo principais, stebėjome ES finansinės ataskaitos pranešimus, buvome lankytojų galerijoje, vykome į susitikimą su Europos parlamento nariu Algirdu Saudargu. Kelionės metu aplankėme Tiuringijos sostinę Erfurtą, Strasbūro senamiestį su įspūdinga Dievo Motinos Katedra. Turėjome galimybę įkopti į 1772m aukščio kalnus, plytinčius Grindelvalde, Šveicarijoje. Liepos 6 dieną užsukome į Šveicarijos sostinę Berną, kur aplankėme į UNESCO kultūros paveldo sąrašą įtrauktą Berno senamiestį. Ten kartu su lietuviais giedojome Lietuvos himną. Keliavome Elzaso vyno keliu, aplankėme vyndarių miestelius, pamatėme, kaip auginamos vynuogės. Kelionės pabaigoje sustojome Vokietijoje esančiame Veimaro senamiestyje. Kelionė buvo išties nepakartojama. Pamatytų objektų gausa, stulbinantis gamtos grožis, žmonijos architektūros paveldas dar ilgai išliks atmintyje.
                                                                                                                              Gytautė Barzdžiūtė ir Dalia Vėžienė