Orientalistikos klubas

Žingsnis po žingsnio

Gegužės 16-oji buvo pilna įvykių, susijusių su Japonija. Visų pirma, žingsnis po žingsnio toliau grynindami Orientalistikos klubo idėją, dalyvavome dviejuose išskirtiniuose renginiuose - asmeniniu Japonijos ambasadoriaus Lietuvoje Jo Ekscelencijos Toyoei Shigeeda kvietimu pietavome jo rezidencijoje Vilniuje, o vakare veiksmas vyko Alytaus miesto teatre, kur mūsų mažajame miestelyje buvo galima pamatyti ir susipažinti su tradiciniu japonišku teatru Kabuki.

Pietų rezidencijoje metu bendravome ne tik su ambasadoriumi, bet ir jo žmona Michiko Shigeeda ir gerb. pirmuoju sekretoriumi Hiroki Takayama. Visi apsilankę rezidencijoje pasirašo svečių knygoje. Mes taip pat padėkojome šeimininkams už jų ypatingą dėmesį mums ir palinkėjome sėkmės. Ambasadorius parodė tradicinių japoniškų suvenyrų parodą, supažindino su Japonijos miestų simboliais. Jo Ekscelencija yra maratonų gerbėjas ir dalyvis, jau bėgęs kelis maratonus ir Lietuvoje.
Pokalbio temos buvo pačios įvairiausios: kaip gaminame cepelinus, kaip Japonija mato Europos Sąjungą, kokios galimybės jaunimui pažinti vieni kitų kultūras ir gyvenimo būdus ne tik didmiesčiuose, bet ir provincijose. Prisiminėme gerbiamo ambasadoriaus viešnagę mūsų gimnazijoje.
Keletas žodžių apie pačius pietus! Tai buvo SHOKADO pietų dėžutė, tiksliau dvi dėžutės sudėtos viena ant kitos, ant stalo sudedamos greta. Dėžutėse yra skyreliai, kuriuose išdėstomas maistas – troškintos daržovės, ryžiai, Sashimi, tempura, kiaulienos gabaliukai ir omleto ritinėliai. Atskirai buvo patiekta žuvies sultinio sriuba su sūriu. Ambasadorius paaiškino, kad taip patiektą maistą galime valgyti bet kokiu eiliškumu, griežtų taisyklių nėra. Po pagrindinio SHOKADO patiekalų, ragavome japoniško deserto su kava ar arbata.
Jo Ekscelencija Toyoei Shigeeda ypatingai vertina draugystę su mūsų miestu, o jo pastangos artinant Japonijos ir Lietuvos kultūras yra didelės.
Taigi, žingsnis po žingsnio link svajonių išsipildymo!
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Renata Romanovienė

Iš Japonijos ambasados gauti leidiniai trimis kalbomis - japonų, anglų ir rusų. Ieškokite bibliotekoje.

Kvietimas

ALYTAUS JOTVINGIŲ GIMNAZIJA

2017 m. balandžio 4 dieną 14.00 val.

2017 m. balandžio 4 d. mūsų gimnazijoje vyko Orientalistikos klubo steigimo renginys, į kurį susirinko daug garbingų svečių, todėl šis įvykis tapo išskirtinis. Mums buvo suteiktas didžiulis dėmesys, nes į renginį atvyko Jo Ekscelencija Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda, Hiroki Takayama, pirmasis sekretorius atsakingas kultūros reikalams ir Haruka Seto, administracijos darbuotoja, o taip pat mūsų miesto meras Vytautas Grigaravičius ir Alytaus miesto tarybos narys, bonsai menininkas, klubo idėjos globėjas Kęstutis Ptakauskas.
Yra sakoma, kai turi idėją, kuri tau atrodo neįmanoma, pasidalink ja su kitais žmonėmis, ir pamatysi, kad esi ne vienas. Šiame susitikime dalyvavę svečiai vienaip ar kitaip yra susiję su Japonijos kultūra ir ryšiais, o klubui kaip tik ir reikia bendraminčių, kurie domisi tais pačiais dalykais ir jau turi patirties. Taigi, mūsų buvusi gimnazistė Raminta Ruminaitė, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro neformaliojo ugdymo skyriaus neformaliojo ugdymo organizatorė), pristatė savo patirtį, įgytą vadovaujant nacionaliniam Japonijos menų ir kultūros projektui Wabi – Sabi. O Ieva Valavičiūtė ir Šarūnas Matulevičius, ISM universiteto studentai, taip pat mūsų buvę mokiniai, papasakojo apie savo edukacinę, kultūrinę ir asmeninę patirtį studijuojant Japonijos universitetuose. Taigi, šios patirtys tik patvirtina nuostatą, kad visapusiškas ugdymas ir ugdymasis jaunimui ir ne tik yra labai svarbus šiuolaikiniame gyvenime. Kalbų ir kultūrų pažinimas atveria daug galimybių.

O mūsų švietėjų misija ir yra padėti praplėsti pasaulėžiūrą. Šiame etape Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centras sutiko bendradarbiauti su mūsų gimnazija. Šio renginio metu ASC koordinatoriai Linas Didvalis ir Arvydas Kumpis atvežė sutarties projektą, o taip pat pažymėjimą, kuriuo pažymima, jog esame Drakonų akademijos nariai.
Orientalistikos klubas planuoja ir svajoja:
• Bendradarbiauti su VDU Azijos studijų centru,
• Organizuoti kalbų mokymus,
• Organizuoti kultūrų pažinimo renginius,
• Ieškoti Azijos šalių ir lietuvių kultūros ir istorijos tarpusavio ryšių,
• Organizuoti filmų peržiūras (gimnazijoje veikia kino klubas),
• Savanoriauti rengiamuose renginiuose ar akcijose miesto mastu,
• Inicijuoti bendradarbiavimo iniciatyvas tarp mokyklų švietimo ir pasaulinio pilietiškumo srityse,
• Įkurti japonišką sodą gimnazijos vidiniame kiemelyje ir įrengti rytietišką erdvę.
Esame dėkingi Japonijos ambasadai už didelę dovaną klubui – pažintines, lingvistines ir grožinės litaratūros knygas.
Dėkojame ir Kęstučiui Ptakauskui už pagalbą, rūpestį ir vertingas knygas, apie kurias svajoja kiekvienas, kas domisi japonistika – „Haiku Vilniui“ ir „Ryto rasos sodas“.

Šio susitikimo metu pristatėme netikėtą istorinį atradimą „Lietuvių tremtinių ir japonų belaisvių kaimynystė Sibire“, kuriuo Japonijos ambasadorius labai susidomėjo. Tai nufilmuotas interviu su 85-erių metų tremtine Stase Gruodiene-Salickaite, mūsų prancūzų kalbos mokytojos Marytės Stasiukynienės krikšto mama, kuri pasidalijo prisiminimais apie tremties gyvenimą Sibire kartu su japonų karo belaisviais. Filmuotą medžiagą padovanojome ambasadai su viltimi, kad tai bus įdomu Maizuru memorialiniam muziejui, kuris renka istorinę medžiagą apie japonų tremtinių likimus Sibire.
Dėkoju visiems svečiams, savo kolegoms ir mokiniams, kurie prisijungė prie šios idėjos ir patį susitikimą padarė šiltu ir paprastu, o kartu ypatingu. Wabi –Sabi.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Renata Romanovienė