Psichologas

Vitalija Baranauskienė

Psichologė

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Šiuo metu yra vaiko auginimo atostogose

Darbo laikas

Pirmadienį - penktadienį 8.00-12,00, 12.30-16.30.

Pietų pertrauka 12.00-12.30.

Sveiki, gimnazistai,

Esu Jotvingių gimnazijos psichologė Vitalija Baranauskienė. Iškilus sunkumams ir norėdami pasikalbėti, galite kreiptis į mane. O kad būtų aiškiau, ką veikiu gimnazijoje ir kada verta su manimi susitikti, atsakysiu į keletą dažniausiai kylančių klausimų.

Ką veikia psichologė?
Esu pasirengusi padėti tau įveikti iškilusius sunkumus. Taip pat kartu galėsime ieškoti atsakymų į įvairius su psichologija susijusius klausimus.

Jei kreipsiuos į psichologę, ką ji man darys?
Aš tiesiog kalbėsiu su tavimi: stengsiuosi tave suprasti, palaikyti, drauge mėginsime ieškoti, kaip tau padėti.

Ar psichologė išspręs visas mano problemas?
Atsakysiu pateikdama tokį pavyzdį: norint fiziškai sustiprėti, neužtenka nueiti į sporto klubą ar apsilankyti pas patyrusį trenerį – tenka ir pačiam(-iai) įdėti nemažai pastangų, kad pasiektum norimą rezultatą. Panašiai yra ir su lankymusi pas psichologę: neužtenka tik ateiti, kad sunkumai išnyktų, – reikia pačiam(-iai) mėginti juos įveikti, tačiau aš būsiu šalia ir stengsiuosi tau padėti.

Aš esu sveikas(-a), tai kodėl turėčiau eiti pas psichologę?
Gana plačiai paplitęs požiūris, kad tik sergantys arba silpni žmonės kreipiasi į psichologus, tačiau šis požiūris yra klaidingas. Su psichologiniais sunkumais susiduria kiekvienas žmogus, o su psichologo pagalba būna lengviau šiuos sunkumus įveikti.

Kas gali kreiptis į psichologę?
Į mane gali kreiptis visi Jotvingių gimnazijos bendruomenės nariai: mokiniai, mokytojai, administracijos darbuotojai, taip pat mokinių tėvai ar globėjai.

Dėl kokių sunkumų mokiniai kreipiasi į psichologę?
Tarp dažniausiai minimų sunkumų yra

• nesutarimai su draugais, tėvais, mokytojais;
• emociniai sunkumai: baimė, nerimas, pyktis, vienišumas, drovumas, kaltė ir kt.;
• tėvų skyrybų išgyvenimas;
• tėvų išvykimas į užsienį;
• patiriamos patyčios, smurtas;
• įvairių netekčių išgyvenimas;
• mokymosi sunkumai;
• neapsisprendimas, kokią profesiją pasirinkti.

Ką daryti, jei noriu pasikalbėti su psichologe, bet bijau?
Jei psichologės visai nepažįsti, natūralu bijoti eiti su ja pasikalbėti – juk tai visai nepažįstamas žmogus, kuris prašys papasakoti apie savo sunkumus. Tačiau aš nekamantinėsiu tavęs ir neliepsiu kalbėti apie tai, apie ką tu nenori kalbėti. Vis dėlto jei vienam(-ai) baisu ateiti, gali paprašyti, kad tave palydėtų draugas(-ė), mokytojas(-a) ar tėvai.

Ar galiu būti tikras(-a), kad niekas nesužinos, ką papasakosiu psichologei?
Kiekvienas psichologas yra įsipareigojęs laikytis konfidencialumo taisyklės – vadinasi, viskas, ką man papasakosi, liks paslaptyje. Jei matysiu, kad yra dalykų, kuriuos turėtų žinoti tavo tėvai ar mokytojai, su jais kalbėsiu tik gavusi tavo sutikimą.

Jei tau kilo kitokių klausimų, turi pasiūlymų arba nori pasikalbėti, kviečiu susitikti.
Lauksiu tavęs 108 kabinete